Savihölkkä 25.4.2015

TULOKSET

 

Miehet 7 km

===========

 

1. Jouko Mahlamäki           Lauttakylän Luja             22.22,2

2. Marko Vaittinen           Forssan Salama               23.11,0       0.48,8

3. Juha Nyyssönen            Viiala                       23.53,4       1.31,2

4. Petteri Urmas             Koski Tl                     23.55,3       1.33,1

5. Kalle Linnasaari          Turun Urheiluliitto          24.21,1       1.58,9

6. Vesa-Matti Seppälä        Hml Hiihtoseura              24.34,4       2.12,2

7. Heikki Sorvoja            Pöytyä                       25.35,5       3.13,3

8. Seppo Kauppinen           Oripään Vesa                 25.45,5       3.23,3

9. Mika Kilpeläinen          Lännen Tractors              26.16,0       3.53,8

10. Ville Ala-Nissilä        Loimaa                       26.21,0       3.58,8

11. Markku Virta             Loimaan Leisku               26.28,6       4.06,4

12. Tuomas Seppälä           Säkylän Urheilijat           26.40,8       4.18,6

13. Veli-Matti Laine         Vampulan Urheilijat          26.42,1       4.19,9

14. Pekka Leppänen           VSVU                         26.45,7       4.23,5

15. Tuomo Savonmäki          Loimaa                       26.58,8       4.36,6

16. Jari Liesmäki            Kestävyystalli TT Lehtonen   27.09,7       4.47,5

17. Mikko Rämö               Turku                        27.31,6       5.09,4

18. Juha Raasina             Team Isomäki                 27.47,5       5.25,3

19. Mikko Yli-Jaukkari       Forssan Puistojuoksijat      28.10,9       5.48,7

20. Joona Mäntylä            Lauttakylän Luja             28.13,9       5.51,7

21. Jukka Laaksonen          Forssan Puistojuoksijat      28.18,0       5.55,8

22. Ari Mäkeläinen           Loimaan Voima                28.25,5       6.03,3

23. Jari Saari               Hinnerjoen Yritys            28.39,7       6.17,5

24. Seppo Kivistö            Loimaan Leisku               29.37,5       7.15,3

25. Erkki Halkivaha          Oripää                       29.39,7       7.17,5

26. Harri Näppäri            Loimaan Leisku               29.41,9       7.19,7

27. Juhani Kortelahti        Punkalaidun                  29.50,7       7.28,5

28. Jussi Hurri              VSVU                         29.58,7       7.36,5

29. Heikki Koho              Virttaan Nousu               30.00,2       7.38,0

30. Pekka Kujanpää           VSVU                         30.06,0       7.43,8

31. Markku Heikkilä          Loimaan Kivi                 30.24,6       8.02,4

32. Kari Laakso              Even juoksukoulu             30.42,7       8.20,5

33. Kimmo Aavila             Loimaan Voima                30.43,2       8.21,0

34. Janne Hakala             Loimaa                       30.46,2       8.24,0

35. Teppo Repo               Loimaa                       31.01,1       8.38,9

36. Joni Karonen             Koski Tl                     31.06,8       8.44,6

37. Tapani Kuhanen           Even juoksukoulu             31.21,7       8.59,5

38. Tero Hosiasluoma         Humppila                     32.11,7       9.49,5

39. Aarne Laaksonen          Kosken Kaiku                 32.16,7       9.54,5

40. Kimmo Repo               Raisio                       32.20,7       9.58,5

41. Mikko Pylväs             Helsinki                     32.26,5      10.04,3

42. Joel Seppälä             Hml Hiihtoseura              32.34,3      10.12,1

43. Timo Kari                Domus                        32.35,8      10.13,6

44. Veli-Matti Nokelainen    Forssan Ruosteenesto         32.36,4      10.14,2

45. Hannu Väisänen           Vilakone                     32.38,1      10.15,9

46. Marko Neva               Team Isomäki                 33.07,7      10.45,5

47. Joonatan Neva            Team Isomäki                 33.24,7      11.02,5

48. Kari Linnasaari          Raision Kuula                33.30,3      11.08,1

49. Janne Ojala              Loimaa                       33.40,7      11.18,5

50. Keijo Väänänen           Säkylän Urheilijat           34.21,1      11.58,9

51. Heikki Mettälä           Norrvalla Sport              34.21,4      11.59,2

52. Jorma Tiiri              Loimaa                       34.50,9      12.28,7

53. Antti Lehtonen           Helsinki                     34.55,2      12.33,0

54. Jorma Prusila            Oripään Res AU               35.08,0      12.45,8

55. Paavo Ojavalli           Loimaa                       35.18,2      12.56,0

56. Teemu Schwartz           Even juoksukoulu             35.19,5      12.57,3

57. Harri Karvonen           Loimaa                       35.23,4      13.01,2

58. Erik Brysch              MS Parma                     35.46,4      13.24,2

59. Yrjö Tuominen            LoJa JK                      35.53,5      13.31,3

60. Rauno Kivine             Vilakone                     35.54,2      13.32,0

61. Mika Koskinen                                         36.11,7      13.49,5

62. Hannu Vuorinen           Tammela                      36.27,4      14.05,2

63. Ilkka Kylä-Heikkilä      Virtaan Nousu                36.34,3      14.12,1

64. Tauno Yli-Tuomola        Lännen Tractors              36.52,1      14.29,9

65. Ilkka Tuominen           Lännen Tractors              36.52,6      14.30,4

66. Jouni Karhe              Ypäjä                        36.53,9      14.31,7

67. Kalle Lehtonen           Loimaa                       36.56,5      14.34,3

68. Heikki Reunanen          Loimaa                       37.52,4      15.30,2

69. Kari Kytönen             Kaarina                      38.16,1      15.53,9

70. Juha Pekkinen            Tammela                      38.42,7      16.20,5

71. Joni Lehtonen            Loimaa                       39.22,2      17.00,0

72. Pavel Stevanovic         Vilakone                     40.11,7      17.49,5

73. Pekka Paljakka           Loimaan Kivi                 40.13,3      17.51,1

74. Jaakko Topi-Hulmi        LoJa JK                      40.17,0      17.54,8

75. Matti Leppämäki          Loimaan Jankko               40.17,4      17.55,2

76. Raimo Kuusela            Loimaan Leisku               40.32,8      18.10,6

77. Pauli Arbelius           Turenki                      40.53,9      18.31,7

78. Jouko Markkula           Even juoksukoulu             40.59,5      18.37,3

79. Jarmo Laaksonen          Pöytyä                       41.08,5      18.46,3

80. Aulis Salo               Virtaan Nousu                41.22,9      19.00,7

81. Jouni Yli-Jaukkari       Janakkala                    41.44,6      19.22,4

82. Reijo Laaksonen          Lännen Tractors              41.47,6      19.25,4

83. Hannu Puputti            LoJa JK                      41.51,0      19.28,8

84. Tommi Ahokas             Loimaan Kivi                 41.53,8      19.31,6

85. Reima Mäkinen            Team Raju                    42.31,8      20.09,6

86. Jarmo Ojala              Vilakone                     43.23,5      21.01,3

87. Jarkko Jalavikko         Virtaan Nousu                43.45,4      21.23,2

88. Olli Seppälä             Hml Hiihtoseura              45.16,5      22.54,3

89. Markku Laurinen          Mellilän Huovit              45.47,3      23.25,1

90. Glenn Malute             Attendo                      48.04,9      25.42,7

91. Juan Gabrillo            Attendo                      49.25,6      27.03,4

92. Hannu Anttila            Loimaan sairaala             51.15,1      28.52,9

93. Kimmo Niemi              Loimaa                     1.01.50,7      39.28,5

94. Ari Lähteenmäki          Loimaa                     1.01.53,1      39.30,9

95. Usko Lind                Nurmijärvi                 1.06.08,9      43.46,7

 

 

Naiset 7 km

===========

 

1. Anna-Liisa Häkkinen       Punkalaitumen Kunto          26.48,2

2. Anne Halkivaha            Oripää                       27.20,4       0.32,2

3. Katja Kojo                Lauttakylän Luja             27.54,0       1.05,8

4. Sari Koivu                Liedon Luja                  28.21,9       1.33,7

5. Terhi Matintalo           Lauttakylän Luja             29.20,4       2.32,2

6. Johanna Lehtonen          Helsinki                     30.03,4       3.15,2

7. Päivi Mäkelä              Liikuttavat                  30.25,7       3.37,5

8. Inka Koljonen             Punkalaitumen Kunto          30.53,3       4.05,1

9. Merja Valtanen            Hinnerjoen Yritys            31.04,0       4.15,8

10. Katariina Kuusela        Turku                        31.08,8       4.20,6

11. Lotta Asa                Punkalaitumen Kunto          31.14,0       4.25,8

12. Wilhelmiina Tiiri        Even juoksukoulu             31.31,8       4.43,6

13. Eveliina Koli            Even juoksukoulu             31.36,6       4.48,4

14. Kati Raasina             FC Foxs                      32.32,7       5.44,5

15. Taina Kallus             Ypäjän Yllätys               32.55,0       6.06,8

16. Jonna Pakola             Kosken Kaiku                 33.00,8       6.12,6

17. Elina Savolainen         Lauttakylän Luja             33.08,8       6.20,6

18. Anne Saari               Hinnerjoen Yritys            33.30,6       6.42,4

19. Hannemaarit Rinne        Koneistamo Vehviläinen       33.31,7       6.43,5

20. Jenni Haapasalo          Koski Tl                     33.40,1       6.51,9

21. Paula Pellonperä         Karinaisten Kunto            33.41,7       6.53,5

22. Päivi Piha               Pöytyä                       34.31,9       7.43,7

23. Aino Lahti               Forssan Puistojuoksijat      34.38,3       7.50,1

24. Elisa Jälkö              Vilakone                     34.42,4       7.54,2

25. Enni Seppälä             Hml Hiihtoseura              34.43,3       7.55,1

26. Virpi Tenkanen           Mellilä                      35.10,2       8.22,0

27. Ripsa Järvi              Loimaan Jankko               35.55,9       9.07,7

28. Sanna-Mari Salo          Keskuskoulu                  37.19,5      10.31,3

29. Jonna Leppänen           Loimaa                       37.30,7      10.42,5

30. Eija Turunen             Vallox                       37.34,4      10.46,2

31. Jonna Juvonen            Keskuskoulu                  37.39,5      10.51,3

32. Riina Kreivilä           Loimaa                       37.41,4      10.53,2

33. Jaana Hyytiäinen         Loimaan sairaala             37.56,7      11.08,5

34. Marjo Saarenmaa          Forssan Puistojuoksijat      37.59,5      11.11,3

35. Johanna Tiiri            Keskuskoulu                  38.02,1      11.13,9

36. Noora Virta              Loimaa                       38.02,2      11.14,0

37. Tiina Ala-Nissilä        MS Parma                     38.38,2      11.50,0

38. Anneli Vuorinen          Lohja                        38.42,2      11.54,0

39. Monika Turgan            Huittinen                    38.54,9      12.06,7

40. Minna Lehtilä            Alastaron Urheilijat         39.00,0      12.11,8

41. Katri Tuominen           Loimaa                       39.07,2      12.19,0

42. Satu Tuominen            LoJa JK                      39.42,1      12.53,9

43. Pirjo Mutkala            LoJa JK                      39.43,4      12.55,2

44. Annina Markula           Loimaa                       39.52,8      13.04,6

45. Tuula Kykylä             VamPu                        39.58,8      13.10,6

46. Kerttu Peltonen          Vallox                       40.05,6      13.17,4

47. Katrin Jepifantsev       Loimaa                       40.12,8      13.24,6

48. Jenni Kiviluoto          Loimaa                       40.39,2      13.51,0

49. Katja Hakala             Loimaa                       40.48,5      14.00,3

50. Anna Räihä               Even juoksukoulu             40.56,6      14.08,4

51. Terhi Kiviranta          LoJa JK                      40.58,4      14.10,2

52. Hanna-Maija Huhtamo      Even juoksukoulu             41.02,4      14.14,2

53. Salla Repo               Loimaan Palloilijat          41.08,8      14.20,6

54. Enni Liinoja             Loimaa                       41.12,9      14.24,7

55. Liisa Arbelius           Turenki                      41.21,6      14.33,4

56. Kati Laaksonen           Loimaa                       41.28,7      14.40,5

57. Niina Wikström           Sauvo                        41.29,1      14.40,9

58. Niina Salo               Even juoksukoulu             41.49,8      15.01,6

59. Seija Turunen            Alastaro                     42.05,4      15.17,2

60. Johanna Laaksonen        Turku                        42.27,2      15.39,0

61. Kaisa Markula            LoJa JK                      42.32,2      15.44,0

62. Kristiina Liinoja        Loimaan sairaala             42.32,5      15.44,3

63. Paula Hakala             Loimaa                       42.48,4      16.00,2

64. Pia Mustajärvi           Loimaa                       42.48,7      16.00,5

65. Johanna Kujala           Loimaa                       43.04,2      16.16,0

66. Minna Halkivaha          Attendo                      43.19,7      16.31,5

67. Marika Niinikoski        Attendo                      43.20,1      16.31,9

68. Kirsti Soikkeli          Loimaa                       43.22,9      16.34,7

69. Heidi Hurri              LoJa JK                      43.23,9      16.35,7

70. Päivi Halkivaha          Oripää                       43.28,9      16.40,7

71. Henna Valtanen           Vampula                      43.44,1      16.55,9

72. Linda Korpela            Auranmaan Leipä              43.44,5      16.56,3

73. Iida-Lotte Schmidt       Auranmaan Leipä              43.45,0      16.56,8

74. Leila Grön               Loimaan Leisku               44.23,4      17.35,2

75. Minna Grön-Uusitalo      Loimaa                       44.24,3      17.36,1

76. Juta Jahilo              Forssa                       44.25,6      17.37,4

77. Tiina Koski              Espoo                        44.52,6      18.04,4

78. Kirsi Hurmerinta         Loimaa                       44.59,8      18.11,6

79. Riitta Martti            LoJa JK                      45.56,4      19.08,2

80. Tanja Jussila            Even juoksukoulu             45.59,7      19.11,5

81. Sofia Krapi              Loimaan Jankko               46.08,4      19.20,2

82. Anna Lahinen             Alastaro                     46.56,2      20.08,0

83. Johanna Gustafsson       Auranmaan Leipä              46.56,6      20.08,4

84. Katri Koota              Vampula                      47.10,6      20.22,4

85. Sari Mäkeläinen          Espoo                        47.16,8      20.28,6

86. Laura Suvila             Even juoksukoulu             47.17,4      20.29,2

87. Riina Markkula           Even juoksukoulu             47.18,0      20.29,8

88. Eeva Lehtojärvi          Loimaa                       47.51,1      21.02,9

89. Jaana Nokelainen         Forssan Ruosteenesto         47.59,6      21.11,4

90. Anne Paljakka            Loimaan Kivi                 48.02,5      21.14,3

91. Elina Hurmerinta         Attendo                      48.03,6      21.15,4

92. Tanja Santala            Even juoksukoulu             48.16,6      21.28,4

93. Eila Kuusela             Loimaa                       48.23,4      21.35,2

94. Kaisa Kulmala            Ypäjän Yllätys               48.39,2      21.51,0

95. Anni Yli-Tuomola         AKR                          48.53,4      22.05,2

96. Sari Lahti               Even juoksukoulu             49.04,0      22.15,8

97. Arja Markkula            Even juoksukoulu             52.05,0      25.16,8

98. Sarita Hurri             LoJa JK                      53.47,6      26.59,4

99. Päivi Lainio-Heikkilä    TYKS                         53.51,9      27.03,7

100. Riitta Saarnivaara      TYKS                         53.52,7      27.04,5

101. Virpi Pakola            Kosken Kaiku                 54.51,2      28.03,0

102. Marjo Rantala           Kosken Kaiku                 54.51,7      28.03,5

103. Tuija Honkanen          Even juoksukoulu             57.24,2      30.36,0

104. Johanna Suoranta        Attendo                      57.38,8      30.50,6

105. Merja Laapotti          Even juoksukoulu             58.38,5      31.50,3

106. Sirpa Ojanen            TYKS                         59.12,7      32.24,5

107. Anu Laaksonen           TYKS                         59.59,2      33.11,0

108. Satu Juusela            Attendo                    1.00.44,9      33.56,7

109. Hanna Ainonen           Attendo                    1.00.45,8      33.57,6

110. Saara Pekkinen          Tammela                    1.01.47,1      34.58,9

111. Virpi Ahonen            Loimaa                     1.01.54,3      35.06,1

112. Sisko Pöllänen          Loimaan sairaala           1.06.08,4      39.20,2

113. Mia Metsäranta          Loimaan sairaala           1.06.08,5      39.20,3

114. Janilyn Ticdonen        Attendo                    1.06.45,0      39.56,8

115. Juulia Gustafsson       Auranmaan Leipä            1.07.32,7      40.44,5

116. Jenna Uotila            Auranmaan Leipä            1.07.59,9      41.11,7

117. Johanna Raikkonen       Attendo                    1.08.13,1      41.24,9

 

 

Ilman aikaa lenkin kiersivät:

Veikko Jalo, Loimaa

Sakari Väisänen, Oripään Vesa

Johanna Krekula, Loimaan sairaala

Päivi Stenberg, Eura

Vesa Stenberg, Eura

Martti Sahla

 

Osallistujia yhteensä 218 kpl.

 

 

 

JOUKKUETULOKSET

Huom! Tuloslaskennan vian vuoksi 3-henkisten joukkueiden palkinnot jäivät jakamatta. Jokaisen sarjan paras palkitaan pokaalilla, voittajajoukkueet ottakaa yhteyttä olli-pekka.rastas@pihaportti.fi, pahoittelemme virhettä.

 

Urheiluseurat / Miehet

1. Loimaan Leisku  61 p. (Markku Virta, Seppo Kivistö, Harri Näppäri)

2. VSVU  72 p. (Pekka Leppänen, Jussi Hurri, Pekka Kujanpää)

3. HML Hiihtoseura  136 p. (Vesa-Matti Seppälä, Joel Seppälä, Olli Seppälä)

 

Urheiluseurat / Naiset

1. Punkalaitumen Kunto  20 p. (Anna-Liisa Häkkinen, Inka Koljonen, Lotta Asa)

2. Lauttakylän Luja  25 p. (Katja Kojo, Terhi Matintalo, Elina Savolainen)

3. Kosken Kaiku  219 p. (Jonna Pakola, Virpi Pakola, Marjo Rantala)

 

Työpaikat ja yhdistykset / Miehet

1. Team Isomäki  111 p. (Juha Raasina, Marko Neva, Joonatan Neva)

2. Even juoksukoulu  125 p. (Kari Laakso, Tapani Kuhanen, Teemu Schwartz)

3. Lännen Tractors  138 p. (Mika Kilpeläinen, Tauno Yli-Tuomola, Ilkka Tuominen)

 

Työpaikat ja yhdistykset / Naiset  -  Huom! Tulos korjattu, voittajajoukkue puuttui kokonaan!

1. Even juoksukoulu 75p. (Wilhelmiina Tiiri, Eveliina Koli, Anna Räihä)

2. Keskuskoulu  94 p. (Sanna-Mari Salo, Jonna Juvonen, Johanna Tiiri)                 

3. LoJa JK  136 p. (Satu Tuominen, Pirjo Mutkala, Terhi Kiviranta)

 

Työpaikkojen ja yhdistysten välinen osallistujakilpailu

1. Even juoksukoulu  17 p.

2. LoJa JK  10 p. (paras aika 35,53)

3. Attendo  10 p. (paras aika 43,19)

 

Vilakone, Loimaan sairaala, Auranmaan Leipä  5 p.

TYKS, Loimaan Kivi, Lännen Tractors  4 p.

Team Isomäki, Keskuskoulu  3 p.

Forssan Ruosteenesto, Vallox  2 p.

 

Paras Voimalainen

Ari Mäkeläinen