Savihölkkä 28.4.2019
Järj. Loimaan Voima

T U L O K S E T

Kilpailun sarjat: MYL; NYL; KUN; JOUK;
Sijoitus Nimi Seura Loppuaika Ero voittajaan
MYL Miehet 7 km
1.Severi SalonenLasswade AC23:25
2.Jouko MahlamäkiLauttakylän Luja23:35  +10
3.Juha NyyssönenKylmäkosken Veikot24:20  +55
4. Vesa-Matti Seppälä Hämeenlinnan Hiihtoseura 24:58   +1:33
5.Markus TähtinenMellilänjärven Kiertäjät25:17  +1:52
6.Seppo KauppinenOripään Vesa25:44  +2:19
7.Veli-Matti LaineHuittinen26:14  +2:49
8.Matti PihaSki-Team 10526:16  +2:51
9.Mika LempiäinenTurku26:17  +2:52
10.Pekka LeppänenMellilänjärven Kiertäjät26:55  +3:30
10.Markku VirtaLeisku26:55  +3:30
12.Heikki SorvojaPöytyä27:37  +4:12
13.Janne IkonenTeam Pema27:46  +4:21
14.Mikko Yli-JaukkariLeisku28:41  +5:16
15.Risto KetonenLoimaa28:45  +5:20
16.Joni KaronenMellilänjärven Kiertäjät29:08  +5:43
17.Joel SeppäläHämeenlinnan Hiihtoseura29:50  +6:25
18.Harri NäppäriLeisku30:03  +6:38
19.Aimo MäkinenTT 22630:09  +6:44
20.Esko TynkkynenVSVU30:36  +7:11
21.Esa LindenLeisku30:58  +7:33
22.Petri MustajärviEven Juoksukoulu31:13  +7:48
23.Juhani KortelahtiPunkalaidun31:32  +8:07
24.Olli SeppäläHämeenlinnan Hiihtoseura32:00  +8:35
25.Jari LintukangasYpäjä32:09  +8:44
26.Markku HeikkiläLoimaa32:22  +8:57
27.Nikolas LindenLeisku32:23  +8:58
28.Erkki HalkivahaOripään Vesa32:24  +8:59
29.Tapani KuhanenLahden Ahkera33:10  +9:45
30.Kari LaaksoEven Juoksukoulu33:42  +10:17
31.Kimmo AavilaVoima33:58  +10:33
32.Jorma TiiriLeisku34:38  +11:13
33.Tero LeppäjokiHelsinki35:22  +11:57
34.Heikki HelminenLEKO35:32  +12:07
35.Aapo HakalaLoimaan Laatuauto35:55  +12:30
36.Seppo KivistöLeisku35:57  +12:32
37.Olli TimonenEven Juoksukoulu36:22  +12:57
38.Sampo RuohonenLoimaa37:19  +13:54
39.Kimmo MattilaLoimaa37:55  +14:30
39.Henri MertaOnki-8637:55  +14:30
41.Ilkka TuominenDinolift37:56  +14:31
42.Joonas RiponiemiLoPS 08-0937:57  +14:32
43.Harri KarvonenEven Juoksukoulu38:04  +14:39
44.Heikki VainioLoimaa38:16  +14:51
45.Niila SavoLoPS 08-0938:35  +15:10
46.Samuel PuistoLoPS 08-0938:45  +15:20
46.Jonne HaralaLoPS 08-0938:45  +15:20
48.Joonas AnttilaLoimaa39:22  +15:57
49.Tapio KarttunenHuittinen40:00  +16:35
50.Mika KoskinenPori40:06  +16:41
51.Lassi SaloLoPS 08-0940:39  +17:14
52.Juho SeppäläHämeenlinnan Hiihtoseura40:54  +17:29
53.Martti SalonenVoima43:27  +20:02
54.Manu KnaapinenLoPS 08-0944:18  +20:53
55.Antti PastoHäjyt45:07  +21:42
56.Hannu VuorinenTammela45:37  +22:12
57.Juhani NieminenKyrö45:46  +22:21
58.Nikolai FrolovLoPS 08-0946:51  +23:26
59.Aku PeltonenLoimaa47:27  +24:02
60.Samuli PeltonenTeam Pema47:28  +24:03
61.Hannu AnttilaTyks LAS50:44  +27:19
62.Hannu PuputtiEven juoksukoulu53:15  +29:50
63.Jyrki KvickKuhala57:39  +34:14
64.Markku LaurinenMellilän Huovit1:03:18  +39:53
65.Sakari VäisänenOripään Vesa1:14:06  +50:41

 

 

Sijoitus Nimi Seura Loppuaika Ero voittajaan
NYL Naiset 7 km
1.Anne-Mari KiekaraForssan Salama25:10
2.Anna-Liisa HäkkinenPunkalaidun26:54  +1:44
3.Minea LindenLeisku29:57  +4:47
4.Leena KiviNakkilan Vire31:43  +6:33
5.Jonna LehtinenMellilänjärven Kiertäjät31:55  +6:45
6.Mirjam TynkkynenVSVU32:23  +7:13
7.Liisa VähämäkiKuhala32:52  +7:42
8.Johanna MäkeläMellilänjärven Kiertäjät33:07  +7:57
9.Anne SaariTeam Raju33:10  +8:00
10.Eveliina KoliEven Juoksukoulu33:24  +8:14
11.Tuula RantanenEven Juoksukoulu33:27  +8:17
12.Salla Repo 34:04  +8:54
13.Sini SahaLauttakylän Luja34:16  +9:06
14.Helena PajulaPuistojuoksijat34:28  +9:18
15.Maija SaloinenLoimaa34:37  +9:27
16.Kerttu PeltonenLoimaa35:25  +10:15
17.Elisa JälköVilakone35:28  +10:18
18.Jenna NieminenKuhala35:36  +10:26
19.Katri TuominenLoimaa35:47  +10:37
20.Johanna TiiriMetsämaa36:14  +11:04
21.Emma ToivonenLeisku36:17  +11:07
22.Maria ToivonenLeisku36:30  +11:20
23.Aino KopuTurku37:39  +12:29
24.Jenni HaapasaloKosken Kaiku37:44  +12:34
25.Elina SavolainenLauttakylän Luja37:50  +12:40
26.Karoliina MäkinenTT 22637:54  +12:44
27.Rilja LindenLeisku38:01  +12:51
28.Katja RovaharjuLauttakylän Luja38:21  +13:11
29.Niina NurmiTeam Pema38:40  +13:30
30.Marjo SaarenmaaPuistojuoksijat39:06  +13:56
31.Katja HakalaKuhala39:20  +14:10
32.Paula HakalaLoimaa39:46  +14:36
33.Marja YlärakkolaHumppila40:22  +15:12
34.Elina HurmerintaLoimaa40:27  +15:17
35.Vilma ToivonenLeisku40:29  +15:19
36.Sanna-Mari SaloLoPS 08-0940:40  +15:30
37.Jaana KulmalaTyks LAS40:44  +15:34
38.Enni SeppäläHämeenlinnan Hiihtoseura40:51  +15:41
39.Katri MustajärviLoimaa40:58  +15:48
40.Pia MustajärviLoimaa41:07  +15:57
41.Päivi IsokyyköEven juoksukoulu42:51  +17:41
42.Kirsti SoikkeliLoimaa44:03  +18:53
43.Ina TuominenKaarina44:38  +19:28
44.Tytti MäkiVirttaan Nousu45:19  +20:09
45.Emma KarhePuistojuoksijat45:23  +20:13
46.Kristin Brysch 46:00  +20:50
46.Tiina Ala-NissiläMS Parma46:00  +20:50
48.Helmi KoivunenYpäjä47:36  +22:26
49.Tuula KeroYpäjä47:37  +22:27
50.Suvi TiainenLoimaa49:56  +24:46
51.Sanni KiviniemiEven Juoksukoulu52:40  +27:30
51.Eeva KärriLoPS 08-0952:40  +27:30
53.Paula VainioEven Juoksukoulu52:56  +27:46
54.Daniella RinnetmäkiKyrö54:47  +29:37
55.Riitta MarttiJankko56:31  +31:21
56.Tiina TeperiKuhala57:40  +32:30
57.Päivi Lainio-HeikkiläPaimio58:16  +33:06
58.Sofia TiainenLoimaa58:40  +33:30
59.Jaana RepoLoimaa59:19  +34:09
59.Kristiina LiinojaTyks LAS59:19  +34:09
61.Erja TiainenLoimaa1:00:12  +35:02

 

 

KUN Kuntosarja ( ei ajanottoa ) 7 km
Anja Tuominen Paimio
Eetu Tuominen Loimaa
Eija Turunen Vilakone
Elena Järvinen OFA-Nordic Traction
Elina Penttilä Liedon Pokemonit
Iida Tuominen Loimaa
Jussi Kankare Liedon Pokemonit
Kaisa Kulmala Loimaa
Liisa Arbelius Turenki
Merja Rantomaa Vilakone
Merja Sätilä-Merta Loimaa
Minna Halkivaha Loimaa
Niina Salo Vilakone
Pauli Arbelius Turenki
Pia Salo Vilakone
Päivi Halkivaha Oripään Vesa
Satu Valtanen Vilakone
Seija Turunen Alastaro
Teija Mäkipää-Nieminen Lieto
Tiina Nieminen OFA-Nordic Traction
Tuomas Tuominen Loimaa
Valtteri Kankare Liedon Pokemonit
Veera Rogers Vilakone
Virpi Järvinen Tyks LAS
 

-------------------------------
Yhteensä 150 osallistujaa.

 


Joukkuetulokset


Miehet urh.seurat:
1) Leisku 1, 42p. Markku Virta, Mikko Yli-Jaukkari, Harri Näppäri
2) Hml Hiihtoseura 45p. Vesa-Matti Seppälä, Joel Seppälä, Olli Seppälä
3) Leisku 2, 80p. Esa Linden, Nikolas Linden, Jorma Tiiri

Naiset urh.seurat:
1) Leisku 46p. Minea Linden, Emma Toivonen, Maria Toivonen
2) Lauttakylän Luja 66p. Sini Saha, Elina Savolainen, Katja Rovaharju

Miehet työpaikat ja yhdistykset:
1) Mellilänjärven Kiertäjät 31p. Markus Tähtinen, Pekka Leppänen, Joni Karonen
2) Even juoksukoulu 89p. Petri Mustajärvi, Kari Laakso, Olli Timonen

Naiset työpaikat ja yhdistykset:
1) Kuhala 56p. Liisa Vähämäki, Jenna Nieminen, Katja Hakala
2) Even juoksukoulu 62p. Eveliina Koli, Tuula Rantanen, Päivi Isokyykö
3) Puistojuoksijat 89p.  Helena Pajula, Marjo Saarenmaa, Emma Karhe

Työpaikkojen ja yhdistysten välinen osallistujakilpailu:
1) Even Juoksukoulu 10p
2) LoPS 08-09 9p
3) Vilakone 7p
4) Kuhala ja Mellilänjärven Kiertäjät 5p
5) Tyks LAS 4p
6) Liedon Pokemonit, Puistojuoksijat ja Team Pema 3p

Paras Voimalainen: Kimmo Aavila