SAVIHÖLKKÄ

28.4.2018 Loimaa

 

TULOKSET

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

 

     Miehet 7 km J

     =============

 

  1. Severi Salonen           Länsi-Uudenmaan Urheilijat   23.23,0

  2. Jouko Mahlamäki          Lauttakylän Luja             23.27,3       0.04,3

  3. Kalle Linnasaari         Turun Urheiluliitto          23.33,7       0.10,7

  4. Tomi Rinne               Ylöjärvi                     24.49,4       1.26,4

  5. Vesa-Matti Seppälä       Hml Hiihtoseura              24.55,3       1.32,3

  6. Matti Piha               Ski Team 105                 25.15,1       1.52,1

  7. Vesa Nokka               Oripään Vesa                 25.43,7       2.20,7

  8. Seppo Kauppinen          Oripään Vesa                 25.51,3       2.28,3

  9. Mika Lempiäinen          Turku                        25.52,3       2.29,3

 10. Janne Roine              Turku                        26.05,8       2.42,8

 11. Veli-Matti Laine         Vampulan Urheilijat          26.10,2       2.47,2

 12. Atte Nokka               Oripään Vesa                 26.22,5       2.59,5

 13. Ville Väliniemi          Vasaraisten Isku             26.30,6       3.07,6

 14. Pekka Leppänen           Mellilänjärven Kiertäjät     26.32,2       3.09,2

 15. Tuomo Savonmäki          Loimaa                       26.39,6       3.16,6

 16. Heikki Sorvoja           Pöytyän Urheilijat           26.40,0       3.17,0

 17. Tommi Leinonen           Vaajakosken Kuohu            26.48,0       3.25,0

 18. Mikko Yli-Jaukkari       Loimaan Leisku               26.58,7       3.35,7

 19. Juha Koskenoja           Viitasaaren Viesti           27.11,7       3.48,7

 20. Ville Ala-Nissilä        Loimaa                       27.13,1       3.50,1

 21. Tuomas Seppälä           VEV                          27.40,7       4.17,7

 22. Markku Virta             Loimaan Leisku               27.46,7       4.23,7

 23. Salomon Koli             Even Juoksukoulu             28.20,3       4.57,3

 24. Jari Liesmäki            TT Talli                     28.30,4       5.07,4

 25. Jukka Laaksonen          Ypäjä                        28.51,7       5.28,7

 26. Jarno Piipponen          Loimaan Elävät virrat srk    29.14,4       5.51,4

 27. Mikko Seppälä            VEV                          29.18,4       5.55,4

 28. Petri Tattinen           Alastaron Urheilijat         29.25,9       6.02,9

 29. Jari Saari               Team Raju                    29.36,8       6.13,8

 30. Hannu Sjöblom            Loimaan Leisku               29.41,4       6.18,4

 31. Juha Raassina            Isomäki pojat                29.46,9       6.23,9

 32. Jussi Ahonen             Punkalaidun                  29.51,4       6.28,4

 33. Joni Karonen             Mellilänjärven Kiertäjät     29.53,5       6.30,5

 34. Joonatan Neva            Isomäki pojat                29.59,4       6.36,4

 35. Ari Väliniemi            Vasaraisten Isku             30.23,6       7.00,6

 36. Jarmo Lintukangas        Hämeenlinna                  30.24,0       7.01,0

 37. Harri Näppäri            Loimaan Leisku               30.39,3       7.16,3

 38. Juhani Kortelahti        Punkalaidun                  30.59,2       7.36,2

 39. Aleksanteri Laaksonen    Ypäjä                        31.22,3       7.59,3

 40. Joel Seppälä             Hml Hiihtoseura              31.32,2       8.09,2

 41. Jari Lintukangas         Ypäjä                        31.34,8       8.11,8

 42. Kari Nieminen            Salo                         31.40,5       8.17,5

 43. Esa Linden               Loimaan Leisku               31.46,3       8.23,3

 44. Risto Ketonen            Loimaa                       31.52,9       8.29,9

 45. Erkki Halkivaha          Oripään Vesa                 31.59,8       8.36,8

 46. Esko Tynkkynen           VSVU                         32.17,1       8.54,1

 47. Kimmo Aavila             Loimaan Voima                32.31,7       9.08,7

 48. Tero Leppäjoki           Helsinki                     32.55,2       9.32,2

 49. Jari Tuominen            VEV                          33.13,6       9.50,6

 50. Janne Eerikäinen         Kuhala                       33.15,1       9.52,1

 51. Jari Pelli               Salo                         33.15,9       9.52,9

 52. Pekka Kuivalainen                                     33.29,2      10.06,2

 53. Mika Tattinen            Alastaron Urheilijat         33.39,9      10.16,9

 54. Markku Heikkilä          Loimaa                       33.49,9      10.26,9

 55. Tero Ketonen             Pöytyä                       33.58,7      10.35,7

 56. Olli Seppälä             Hml Hiihtoseura              34.57,9      11.34,9

 57. Teemu Lehtilä            Alastaron Urheilijat         35.03,4      11.40,4

 58. Onni Nummela             Pöytyän Urheilijat           35.07,8      11.44,8

 59. Tomi Vaintola            Alastaron Urheilijat         35.14,4      11.51,4

 60. Veli-Matti Nokelainen    Forssan Ruosteenesto Oy      35.25,8      12.02,8

 61. Jorma Eskola             Loimaan Voima                35.34,1      12.11,1

 62. Kari Laakso              Even Juoksukoulu             35.36,6      12.13,6

 63. Jouni Karhe              Ypäjä                        35.53,1      12.30,1

 64. Kauko Harteva            Team Raju                    36.46,5      13.23,5

 65. Marko Neva               Isomäki pojat                36.56,4      13.33,4

 66. Ilkka Tuominen           Loimaa                       37.10,2      13.47,2

 67. Teemu Raikkonen          aitotiili.fi                 37.12,7      13.49,7

 68. Mika Jalo                Rauma                        37.13,1      13.50,1

 69. Jorma Tiiri              Loimaan Leisku               37.34,9      14.11,9

 70. Joonas Riponiemi         LoPS 08                      38.10,5      14.47,5

 71. Marko Koskinen           Hämeenlinna                  38.15,1      14.52,1

 72. Tauno Yli-Tuomola        Loimaa                       39.33,5      16.10,5

 73. Kari Kytönen             Kaarina                      39.53,2      16.30,2

 74. Frans Roine              Turku                        40.20,9      16.57,9

 75. Petri Haapasalo          Koski TL                     41.02,0      17.39,0

 76. Jarkko Piironen          Alastaron Palomiehet ry      41.34,0      18.11,0

 77. Martti Salonen           Loimaan Voima                42.03,9      18.40,9

 78. Samuel Puisto            LoPS 08                      42.48,5      19.25,5

 79. Lassi Salo               LoPS 08                      42.56,2      19.33,2

 80. Pekka Salo               LoPS 08                      43.06,3      19.43,3

 81. Juhani Nieminen          Kyrö                         43.16,4      19.53,4

 82. Santeri Pirttimäki       Alastaron Urheilijat         43.17,3      19.54,3

 83. Heikki Mettälä           Loimaa                       48.23,4      25.00,4

 84. Aulis Salo               Virttaan Nousu               48.25,0      25.02,0

 85. Aleksi Tattinen          Alastaron Urheilijat         49.38,3      26.15,3

 86. Niilo Laine              LoPS 08                      50.22,1      26.59,1

 87. Aapo Laine               LoPS 08                      50.24,7      27.01,7

 88. Topias Riponiemi         LoPS 08                      51.00,3      27.37,3

 89. Juuso Riponiemi          LoPS 08                      51.11,7      27.48,7

 90. Nikolai Frolov           LoPS 08                      51.14,0      27.51,0

 91. Mikko Suvila             LoPS 08                      51.16,3      27.53,3

 92. Juho Tanhuanpää          Loimaan Leisku               55.22,1      31.59,1

 93. Teuvo Hietamäki          Raisio                       57.19,1      33.56,1

 94. Ville Puisto             LoPS 08                      57.40,9      34.17,9

 95. Ari Lähteenmäki          Loimaa                       58.01,8      34.38,8

 

 

 

     Naiset 7 km J

     =============

 

  1. Anna-Liisa Häkkinen      Punkalaidun                  26.32,6

  2. Johanna Lehtonen         Helsinki                     28.37,9       2.05,3

  3. Minea Linden             Loimaan Leisku               28.57,7       2.25,1

  4. Anne Halkivaha           Oripään Vesa                 29.15,2       2.42,6

  5. Jonna Pakola             Kosken Kaiku                 30.08,6       3.36,0

  6. Merja Valtanen           Team Raju                    31.37,3       5.04,7

  7. Jonna Lehtinen           Mellilänjärven Kiertäjät     31.52,2       5.19,6

  8. Ripsa Järvi              Even Juoksukoulu             32.03,4       5.30,8

  9. Mirjam Tynkkynen         VSVU                         32.16,8       5.44,2

 10. Päivi Mäkelä             Huittinen                    32.20,3       5.47,7

 11. Kati Kuivalainen                                      32.55,6       6.23,0

 12. Anne Saari               Team Raju                    33.12,0       6.39,4

 13. Liisa Vähämäki           Kuhala                       33.22,0       6.49,4

 14. Tuuli Rinne              Ylöjärvi                     33.32,4       6.59,8

 15. Jenna Nieminen           Kuhala                       33.38,7       7.06,1

 16. Kati Raassina            Isomäki naiset               33.39,5       7.06,9

 17. Ulla Nyman               Even Juoksukoulu             33.40,9       7.08,3

 18. Tuula Rantanen           Even Juoksukoulu             33.53,6       7.21,0

 19. Helena Pajula            Forssan Puistojuoksijat      34.34,9       8.02,3

 20. Paula Pellonperä         Karinaisten Kunto            35.09,6       8.37,0

 21. Maria Toivonen           Loimaan Leisku               35.21,8       8.49,2

 22. Aino Lahti               Forssan Puistojuoksijat      35.35,9       9.03,3

 23. Sini Saha                Lauttakylän Luja             35.39,0       9.06,4

 24. Ida Mäki                 Virttaan Nousu               35.52,1       9.19,5

 25. Heidi Hakulinen          Even Juoksukoulu             36.09,0       9.36,4

 26. Elina Bärgma             Even Juoksukoulu             36.34,3      10.01,7

 27. Kerttu Peltonen          Loimaa                       36.58,8      10.26,2

 28. Katri Tuominen           Loimaa                       36.59,4      10.26,8

 29. Marjo Saarenmaa          Forssan puistojuoksijat      37.04,8      10.32,2

 30. Elina Savolainen         Lauttakylän Luja             37.19,4      10.46,8

 31. Anniina Markkula         Loimaan Leisku               38.19,2      11.46,6

 32. Marja Alenius            TCC                          38.25,4      11.52,8

 33. Tiina Ala-Nissilä        MS Parma                     38.59,7      12.27,1

 34. Katja Hakala             Kuhala                       39.31,9      12.59,3

 35. Eveliina Koli            Even Juoksukoulu             39.37,5      13.04,9

 36. Vilma Toivonen           Loimaan Leisku               39.38,0      13.05,4

 37. Katja Rovaharju          Huittinen                    39.43,6      13.11,0

 38. Tuula Kykylä             Vampulan Urheilijat          39.52,5      13.19,9

 39. Tiina Teperi             Kuhala                       40.32,1      13.59,5

 40. Pia Isomäki              Isomäki naiset               40.40,5      14.07,9

 41. Alina Sjöberg            Kuhala                       41.04,5      14.31,9

 42. Nina Roine               Turku                        41.13,7      14.41,1

 43. Päivi Isokyykö           Even Juoksukoulu             41.56,3      15.23,7

 44. Kirsti Soikkeli          Loimaa                       41.58,7      15.26,1

 45. Anne Niemelä-Laaksonen   LAS                          41.59,1      15.26,5

 46. Eveliina Vaintola        Alastaron Urheilijat         42.42,5      16.09,9

 47. Minna Lehtilä            Alastaron Urheilijat         43.02,4      16.29,8

 48. Mari Tuominen            Alastaron Urheilijat         43.02,8      16.30,2

 49. Mari Roine               Loimaa                       43.47,2      17.14,6

 50. Rilja Linden             Loimaan Leisku               44.08,7      17.36,1

 51. Johanna Kujala           Even Juoksukoulu             44.10,8      17.38,2

 52. Tytti Mäki               Virttaan Nousu               44.25,6      17.53,0

 53. Virpi Järvinen           LAS                          47.20,6      20.48,0

 54. Nea Rantanen             Loimaa                       51.00,6      24.28,0

 55. Pirkko Herd              LoPS 08                      51.14,4      24.41,8

 56. Satu Alenius             TCC                          51.37,2      25.04,6

 57. Laura Suvila             LoPS 08                      51.38,8      25.06,2

 58. Daniella Rinnetmäki      Kyrö                         51.42,8      25.10,2

 59. Marianne Kannisto                                     55.05,8      28.33,2

 60. Annukka Liukkonen                                     55.06,6      28.34,0

 61. Kirsi Leimu              Loimaa                       55.12,3      28.39,7

 62. Riitta Martti            Loimaan Jankko               55.40,6      29.08,0

 63. Sirkka Roine             Loimaa                       56.16,3      29.43,7

 64. Sofia Tiainen            Loimaa                       56.20,0      29.47,4

 65. Katja Mäkelä             Loimaa                       56.44,1      30.11,5

 66. Suvi Rautiainen          Loimaa                       56.44,6      30.12,0

 67. Emma Toivonen            Loimaan Leisku               57.05,9      30.33,3

 68. Emma Koivu               Loimaan Leisku               57.13,6      30.41,0

 69. Anni Koivu               Loimaan Leisku               57.20,4      30.47,8

 70. Emma Lähteenmäki         Tampere                      58.02,4      31.29,8

 71. Erja Tiainen             Loimaa                     1.00.06,8      33.34,2

 72. Katja Pinomäki           Liedon Säästöpankki        1.02.19,2      35.46,6

 73. Merja Laapotti           Liedon Säästöpankki        1.02.22,2      35.49,6

 

 

Ilman aikaa lenkin kiersivät:

Seija Turunen, Alastaro

Maarit Hollo, Loimaan Voima

Erkki Hollo, Loimaan Voima

Maria Kirvelä

Tuula Kero, Ypäjä

Sari Ojala, Ypäjä

Riitta Saarnivaara, Paimio

Päivi Lainio-Heikkilä, Paimio

Anu Laaksonen, Paimio

Jenni Haapasalo, Koski TL

Kiia Haapasalo, Koski TL

Eetu Tuominen, Loimaa

Iida Tuominen, Loimaa

Tuomas Tuominen, Loimaa

Minna Halkivaha, Loimaa

Anne Halkivaha, Oripään Vesa

Jaana Lehtinen, Alastaron Urheilijat

Risto Huhtanen, Virttaan Nousu

 

Yhteensä 186 hölkkääjää

 

 


Joukkuetulokset

Miehet urh.seurat:
1) Oripään Vesa 27p, Vesa Nokka, Seppo Kauppinen, Atte Nokka
2) Loimaan Leisku 70p, Mikko Yli-Jaukkari, Markku Virta, Hannu Sjöblom
3) Hämeenlinnan Hiihtoseura 101p, Vesa-Matti Seppälä, Joel Seppälä, Olli Seppälä

Naiset urh.seurat:
1) Loimaan Leisku 55p, Minea Linden, Maria Toivonen, Anniina Markkula
2) Alastaron Urheilijat 141p, Eveliina Vaintola, Minna Lehtilä, Mari Tuominen

Miehet työpaikat ja yhdistykset:
1) VEV 97p, Tuomas Seppälä, Mikko Seppälä, Jari Tuominen
2) Isomäki pojat 130p, Juha Raassina, Joonatan Neva, Marko Neva

Naiset työpaikat ja yhdistykset: *
1) Even Juoksukoulu 1, 43p, Ripsa Järvi, Ulla Nyman, Tuula Rantanen
2) Kuhala 62p, Liisa Vähämäki, Jenna Nieminen, Katja Hakala
3) Forssan Puistojuoksijat 70p, Helena Pajula, Aino Lahti, Marjo Saarenmaa

Työpaikkojen ja yhdistysten välinen osallistujakilpailu: *
1) LoPS 08 13p, 2) Even juoksukoulu 10p, 3) Kuhala 6p, 4) Isomäet 5p, 5) Team Raju 4p, 6) VEV, Mellilänjärven Kiertäjät, Forssan Puistojuoksijat 3p.

Paras Voimalainen: Kimmo Aavila

 

* Sarjan tulos korjattu 30.4.